هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

کلاه های رپری و معضل جدید دختران!

جی سبک – بسم الله الرحمن الرحیم ، معضل جدیدی که گریبان گیر آن هستیم و در جامعه امروزی به وفور دیده می شود مسئله تحمیق دختران و زنان است که در مطالب بعدی توضیح داده خواهد شد ، تیپ ها و لباس های جدیدی که روز به روز با نام مد وارد بازار ها شده و در دسترس این افراد قرار می گیرد  ، نمونه ای از این لباس ها کلاه جدید رپری که دختران از آن استفاده می کنند را ببینیم :

خرید-اینترنتی-کلاه-رپری-يا-هيپ-هاپ-دخترانه-4 کلاه-کپ-یا-کلاه-هیپ-هاپ-یا-کلاه-رپری

گرچه این تیپ ها و مد ها بسیار زیاد هستند ان شاء الله در مطالب بعدی به آنها نیز خواهیم پرداخت ، مطمئنا شما هم دیده اید!؟

ghogha_inter19457-28ffbfb0110a1a646f10342e3e5a6a22

اما ریشه این معضل :

یکی از معضلاتی که اکثرا دخترها با آن دست به گریبان هستند عدم اعتماد به نفس ناشی از رفتار غلط اطرافیان است ، این مسئله نیازمند توجه جدی پدر و مادرهاست !

اون عاشقه اینه که تو اطاق ناهار خوری بایسته، صورتش رو به شیشه بچسبونه و پسرهای همسایه که بسکتبال بازی می‌کنند رو تماشا کنه. به آرامی با کف دستش به شیشه می‌زنه، دستش رو مثل ستاره دریایی به پنجره می‌چسبونه. پسرها ‌ردند به سمتش و لبخند می‌زنند. بعد اون از خنده غش می‌کنه و پخش زمین میشه، و چشم‌های آبیش رو روی هم میذاره.

میگه “مامان، پسرها به من سلام کردند!” از زمین بلند میشه و وسط اتاق ناهارخوری می‌رقصه، پابرهنه روی پارکت سر می‌خوره.
پسرها هر وقت اون رو می‌بینند، براش دستی تکون میدن. همیشه مودبند و لبخند میزن. حتی اگر کسی هم دور و برشون نباشه، حرفی بینشون رد وبدل نمیشه. فقط یه ژست کوچیک، که البته برای اون یک دنیا ارزش داره.
علی هم، یکی از همکلاسی‌های اونه، خیلی برای اون مهمه.
یک بار خودش به من گفت: “من علی رو دوست دارم”، “علی بهترین دوست منه” .

اونا تو زمین بازی مدرسه دست همدیگر رو میگیرن، به من گفت “پسر خیلی خوبیه،” امروز تی شرت میکی موس پوشیده بود اومده بود مدرسه، موقع آب بازی هم وسط فواره‌ها می‌دوید.
شبا هم تلفنی باهاش صحبت می‌کنه و ازش می‌پرسه شام چی داشته؛ پاستا ، آیا دوش گرفته یا نه.
چند شب پیش گوشی رو داد به همسرم، محمد.اون گفت: ” علی پشت خطه”.محمد گفت: “سلام علی”، “شنیدم تو و دخترم خیلی وقتا با هم هستید”. برگشت و عمدا نگاهی به اون انداخت. ” تو باید برای دخترم خیلی ارزش قائل بشی، چون اون خیلی فوق‌العادس.” الهام لحظه‌ای ایستاد و این جملات رو تو ذهنش حلاجی کرد، بعد نخودی خنده ای کرد و سمت اتاقش دوید.

دزدکی نگاهش می‌کردم، هنوز داشت با علی صحبت می‌کرد، وسط کوهی از کتاب این ور و اون می‌رفت، عروسک‌های محبوبش، ردیف دمر زیر پتو و حوله حمومش افتاده بودند. به علی گفت: ” تو باید برای من ارزش زیادی قائل باشی علی، من فوق‌العاده ام”.

این لحظه‌ای بود که دوست داشتم درتمام طول زندگیش تکرار بشه، چون نوع ارتباطش با پسرها در حال تغییر بود. داشت بالغ می‌شد، پسرها توجهش رو جلب می‌کردند و من دوست داشتم که همیشه یادش بمونه که اون فوق العادس، که با ارزشه، که لیاقتش اینه که با عشق، مهربونی، عزت و احترام باهاش رفتار بشه.

من می‌خوام که اون مرد خوب رو تشخیص بده، مردی که اون رو درک کنه، همچنین مردی که بفهمه اون باارزشه. مردی که مثل یه کالا به اون نگاه نکنه. مردی که بی ارزشش نکنه، پشتش رو خالی نکنه و مایه ترسش نباشه. پسری که با خشم و غضب نگاش نکنه و سرش فریاد نکشه. پسری که روحش رو به اسارت نکشه، توقع نداشته باشه کاملا مطیعش باشه ویا دائما در خدمتش!

و زمانی که با مردی که خیلی هم خوب نبود و طرز برخورد خیلی خوبی هم نداشت، مواجه شد، خودش درک کنه که لیاقتش خیلی بیشتر از اینهاست.

من می‌دونم که من و  محمد هر روز باید به اون یادآوری کنیم که اون خیلی ارزشمنده. علی رغم شعرهای عاشقانه، تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردها، روزنامه‌ها، برخوردهای دایمی اجتماع که چیزی غیر از این رو بهش گوشزد می‌کنند. بدون توجه به اینکه ما با اون و با همدیگه،عاشقانه صحبت می‌کنیم، مشوق و حامی همدیگریم و به هم احترام میذاریم.
بزرگترین آرزوی من اینه که دخترم اینا رو باور کنه.

demons-08

برای بهتر زیستن کمی به کتاب الهی رجوع کنیم ، کمی … الهم عجل لولیک الفرج

منبع : بیتوته

image_pdfخروجی PDFimage_printچاپ


سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


2 نظر برای “کلاه های رپری و معضل جدید دختران!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *