هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

کتاب زیارت آل یاسین نظر به مقصد جان هر انسان

جی سبک – بسم الله الرحمن الرحیم ، در شرح زيارت آل ياسين سعي شده است از طريق آن زيارت به حقيقت معنوي امام(ع) نظر كنيم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار داده شود.

باسمه تعالي

معني حقيقي زيارت يا ملاقات حضرت صاحب‌الامر(عج) به آن صورتي است كه خود حضرت(عج) به ما آموخته‌اند.آن‌گاه كه قبل از آموزش زيارت آل ياسين فرمودند: «هرگاه خواستيد توجه كنيد به وسيلة ما به سوي خدا و به سوي ما، پس بگوييد چنان‌كه خداي‌تعالي فرمود: «سَلامٌ عَلَى آلِ يس السَّلامُ عَلَيْكَ يَا دَاعِيَ اللَّهِ وَ رَبَّانِيَّ آيَاتِهِ ….». پس چنانچه ملاحظه مي‌فرماييد خود حضرت صاحب الامر(عج) از طريق زيارت آل ياسين، راه ملاقات با وجود مقدس خود را به ما نشان داده‌اند، عمده درست برخوردكردن با آن راه و رسم است.

در شرح زيارت آل ياسين سعي شده است از طريق آن زيارت به حقيقت معنوي امام(ع) نظر كنيم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار دهيم و سپس از امامِ حيّ و حاضر، جوابي مناسب آن صفات بشنويم.

در اين شرح همة تلاش براي تحقق چنين ملاقاتي است. به طوري‌كه بتوانيم حقيقت امام را با تمام صفات ملاقات كنيم و آن حضرت نيز با تمام انوارِ مخصوص به خود جواب ملاقات ما را بدهند. و معني ملاقات واقعي كه به ما آموزش داده‌اند اين نوع ملاقات است كه بهرة فراواني نيز به همراه دارد.

منبع : لوبوالمیزانسلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *