کتاب زیارت آل یاسین نظر به مقصد جان هر انسان

جی سبک – بسم الله الرحمن الرحیم ، در شرح زيارت آل ياسين سعي شده است از طريق آن زيارت به حقيقت معنوي امام(ع) نظر كنيم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار داده شود.

باسمه تعالي

معني حقيقي زيارت يا ملاقات حضرت صاحب‌الامر(عج) به آن صورتي است كه خود حضرت(عج) به ما آموخته‌اند.آن‌گاه كه قبل از آموزش زيارت آل ياسين فرمودند: «هرگاه خواستيد توجه كنيد به وسيلة ما به سوي خدا و به سوي ما، پس بگوييد چنان‌كه خداي‌تعالي فرمود: «سَلامٌ عَلَى آلِ يس السَّلامُ عَلَيْكَ يَا دَاعِيَ اللَّهِ وَ رَبَّانِيَّ آيَاتِهِ ….». پس چنانچه ملاحظه مي‌فرماييد خود حضرت صاحب الامر(عج) از طريق زيارت آل ياسين، راه ملاقات با وجود مقدس خود را به ما نشان داده‌اند، عمده درست برخوردكردن با آن راه و رسم است.

در شرح زيارت آل ياسين سعي شده است از طريق آن زيارت به حقيقت معنوي امام(ع) نظر كنيم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار دهيم و سپس از امامِ حيّ و حاضر، جوابي مناسب آن صفات بشنويم.

در اين شرح همة تلاش براي تحقق چنين ملاقاتي است. به طوري‌كه بتوانيم حقيقت امام را با تمام صفات ملاقات كنيم و آن حضرت نيز با تمام انوارِ مخصوص به خود جواب ملاقات ما را بدهند. و معني ملاقات واقعي كه به ما آموزش داده‌اند اين نوع ملاقات است كه بهرة فراواني نيز به همراه دارد.

منبع : لوبوالمیزان

۶ بار پسندیده شد.

فرشاد سرهندی

بسم الله الرحمن الرحیم ، سرهندی هستم مدیر سایت جنبش مردمی احیای سبک زندگی اسلامی ، هدف ما از گردآوری این سایت الگو گیری از بزرگان اسلام و ترویج زندگی سالم است.

سایر پست ها - وب سایت

دنبال کنید
توييترفيسبوکلينکد اينکلوبGoogle Plusفيس نماتلگراماينستاگرامآپاراتفيليمو

کتاب زیارت آل یاسین نظر به مقصد جان هر انسان

| کتابخانه |

شما میتوانید از علائم یاهو « :) :( :D » برای ساخت شکلک استفاده نمایید.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>