هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

کتاب جایگاه جن،شیطان و جادوگر در عالم

جی سبک – بسم الله الرحمن الرحیم ، جن و جنیان ، جادوگران و … در عالم هایی هستند که انسان دچار تردید می شود که آیا انسان نیز با آنها در یک جهان است یا نه؟

باسمه تعالي

واقعيت اين است که هميشه انسان‌ها در صدد بودند از رازهاي عالم وجود آگاهي يابند تا بتوانند از تأثير و نقش آن‌ها در زندگي خود بهره گيرند و با ملکوت عالم مأنوس باشند. قرآن نيز انسان‌ها را به اين امر تشويق کرده و فرموده: «أَوَ لَمْ يَنْظُرُوا في‏ مَلَكُوتِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ…»[۱] و علاوه بر اين؛ قرآن با تشويق مؤمنان به تدبّر در آيات کتاب خداوند عميق‌ترين و دقيق‌ترين اسرار و سنن واقعي عالمِ وجود را در اختيار انسان‌ها قرار مي‌دهد تا عطش راز‌آموزي انسان را به صورتي صحيح سيراب کند. ولي از آن‌جايي که خداوند در مقابل هر غذاي حلالي غذاي حرامي نيز قرار داده تا معلوم شود چه‌کسي طالب حق است و چه کسي طالب ارضاي نفس امّاره‌، در مورد توجه به غيب هم موضوع همين‌گونه است ، و انسان‌هاي گرفتار نفس امّاره بدون آن‌که بدانند؛ نحوه‌ي رويکردشان به راز و امور غيبي، رويکردي وَهمي و بي‌ثمر مي باشد، که نمونه‌هاي اين رويکرد انحرافي را در جادوگران مي‌توان ملاحظه کرد. نويسنده‌ي محترم در اين کتاب سعي کرده به کمک قرآن و روايات و دلايل حِکمي، تفاوت اين دو رويکرد را روشن نمايد تا نه‌تنها مرز خرافه با حقيقت روشن شود، بلکه خواننده با معارف بلندي در موضوع امور غيبي آشنا گردد و إن‌شاءالله بتواند با پيگيري آن امور جهت زندگي خود را هرچه بيشتر به سيره‌ي اولياء دين(ع) نزديک کند.

کتاب جایگاه جن،شیطان و جادوگر در عالمسلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *