«مِنْهَا خَلَقْنَاكُمْ وَفِيهَا نُعِيدُكُمْ وَمِنْهَا نُخْرِجُكُمْإِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ (الحجرات۱۳)»


همانا گرامی ترین شما در نزد خدا با تقواترین شماست.

چرا باید پنیر را با گردو خورد؟

جی سبک ، با پیشرفت علوم غذا شناسی و پزشکی ، ما بهتر و بیشتر به علل سلامتی،و عمر های طویل اجداد خود پی می بریم زیرا آنان بدون دانستن این فلسفه ها و فعل و انفعالات،و بدون پیروی از دیگران،از یک برنامه تنظیم یافته همه جانبه استفاده می کردند،آن برنامه ای که هرچه علم ترقی کند اهمیت و ارزش آن بیش از پیش درک می شود،و با این برنامه بود که بدون دیدن دانشگاه ها سلامت خود را سال های سال حفظ می کردند. و آن برنامه همان برنامه اسلام است.

عن النبي (ص)الجبن داء والجوز داء فاذا اجتمعا معاَ صارا دواءََ
پیامبر اسلام فرمود: پنیر و گردو هریک به تنهایی مضرند،اما اگر باهم جمع شوند مفید و نافع می گردند.

پنیر و گردو

حالا باید بدانیم چرا گردوی بدون پنیر مضر است و باصطلاح روایات مکروه است. پنیر سرشار از کلسیم است و گردو نیز دارای فسفر است و با توجه به این دو مقدمه معلوم می گردد که بایستی پنیر را با گردو خورد. کلسیم و فسفر دو ماده با ارزش و بسیار عالی است و این دو در صورتی که با هم وارد شوند هیچکدام بیهوده دفع نمی شوند،حالا اگر پنیر بدون گردو (بدون فسفر) بخوریم چون کلسیم بسیاری را صرف کرده ایم ،در مقابل فسفر بدن و مغز دفع می شود؛ولی اگر این کلسیم (پنیر) با فسفر (گردو) توأم شوند،هضم و جذب آن ها بسیار کامل تر و بهتر و آسان تر انجام می گیرد.

نان و پنیر و گردوبسم الله الرحمن الرحیم ، سرهندی هستم مدیر سایت جنبش مردمی احیای سبک زندگی اسلامی ، هدف ما از گردآوری این سایت الگو گیری از بزرگان اسلام و ترویج زندگی سالم است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *