هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

ماساژ درمانی در طب اسلامی

جی سبک ماساژ می‌تواند خون جدید و سرشار از اکسیژن را به نواحی خاص بدن که ممکن است دچار گرفتگی و سفتی شده باشند، هدایت کند. نه تنها عضلات، بلکه تاندن ها، مفاصل، غضروف‌ها و بافت‌های ارتباطی موجود در دست‌ها ( و در بقیه اعضای بدن) می‌توانند از ماساژ درمانی منظم بهره‌امند شوند.

در روش ماساژ با سنگ جریان خون در بدن بهبود پیدا کرده و مواد مورد نیاز سلول ها در به بافت های بدن برسد. علاوه بر این هنگام استفاده از ماساژ درمانی حرکت مفاصل نیز تسهیل می‌شود. این کار باعث بهتر شدن سطح سلامت، چالاک شدن دست‌ها و نیز قوی‌تر و انعطاف پذیر تر شدن مچ‌ها و انگشتان دست می‌شود.

139411080449163786983844

استفاده از ماساژ می‌تواند تفاوت قابل توجه را برای همه افرادی که از دست‌های خود به طور مکرر استفاده می‌کنند ایجاد نماید و مهارت‌های آن‌ها را بهبود بخشد. لازم به ذکر است که سودمندی‌های ذکر شده در این مبحث فقط نقطه شروع فواید حاصل از استفاده تکنیک‌های ماساژ است.

  • ماساژ می‌تواند باعث بهبود فرآیند گردش خون شود و به بهبود گرفتگی عضلات ناشی از فعالیت‌های فیزیکی کمک کند.
  • ماساژ می‌تواند به ریلکس شدن عضلات برای انجام یک حوزه گسترده‌تر از حرکت‌ها کمک کند. ریلکس شدن عضلات همچنین به رفع مشکل بی خوابی کمک می‌کند.
  • ماساژ می‌تواند به افزایش سطح اندورفین در بدن کمک کند. افزایش سطح اندورفین در واقع یکی از بهترین مزایای ماساژ درمانی است. اندورفین یک ماده شیمیایی است که باعث می‌شود فرد احساس خوبی داشته باشد و این ماده نقش بسیار موثری در مدیریت دردهای مزمن دارد.
  • ماساژ به کاهش گرفتگی عضلات کمک می‌کند. ریلکس شدن عضلات می‌تواند انعطاف پذیری آن‌ها را افزایش داده و درد ناشی از خشکی عضلات را کاهش دهد. به این ترتیب ماساژ می‌تواند به بهبود وضعیت خوابیدن فرد کمک کند.

منبع :‌دکتر موید نیا

image_pdfخروجی PDFimage_printچاپ


سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *