هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

خاصیت تخم کتان طب سنتی

لاغری با مصرف تخم کتان!

جی سبک – تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد ، این دانه با اثرات معجزه گر به شما کمک می کند تا شکمی صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید ، اثراتی مانند کاهش نفخ ، پاکسازی معده ، آب کردن چربی ها ، برطرف کردن تورم سلولی و ورم بدن. این تحم در دو نوع اصلی بذر کتان وجود دارد ، بذر کتان طلایی و بذر کتان قهوه‌ای که مشخصات تغذیه‌ای شان خیلی شبیه هم است و هر دو به اندازه‌ی هم حاوی اسیدهای چرب امگا۳ هستند.

کاهش نفخ و در نتیجه کوچک کردن شکم

تخم کتان دارای میزان زیادی فیبر محلول و نامحلول است که میتواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بین ببرد و یبوست را ریشه کن کند و افزایش اندازه شکم ناشی از یبوست و… را از بین ببرد.

تمیز کردن معده و کوچک کردن شکم

زمانی که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تمیز میکنید توده‌های اضافی از بین می‌روند و موجب کوچک شدن شکم می شوند.

آب کردن چربی‌ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن

تخم کتان دارای میزان زیادی چربی غیراشباع است که نسبت به چربی‌های مضر بسیار مفیدند و موجب کاهش چربی و افزایش سوزاندن چربی در بدن می‌شوند و بدین طریق قدرت زیادی در سوخت و ساز چربی ها ایجاد می کند.

خاصیت تخم کتان طب سنتی

افرادی که به انسداد روده مبتلا هستند هم باید از بذر کتان دوری کنند چرا که تخم کتان سرشار از فیبر است ، افرادی که دارای روده التهابی و تحریک‌پذیر می‌باشند باید از خوردن تخم کتان اجتناب کنند.

کاهش اشتها و کاهش وزن

تخم کتان یک دانه روغنی است که می‌تواند موجب احساس سیری شود، بنابراین اگر ۳۰ دقیقه قبل از مصرف غذا از یک قاشق پودر تخم کتان استفاده کنید احساس سیری به شما دست داده و نمی‌توانید زیاد غذا بخورید و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی شکم می شود.

همچنین اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود که هنگام هضم غذا، محتویات معده بیشتر در معده بمانند و به صورت آهسته و کم کم وارد روده کوچک شوند و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار بشود و موجب کاهش اشتها می شود.اما باید این نکته مهم رادرنظرداشت که استفاده ازتخم کتان باید حتما بانظرپزشک سنتی باشد تاباعث ضعف جسمانی وکمخونی وعوارض دیگر نشود.

image_pdfخروجی PDFimage_printچاپ


سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *