«مِنْهَا خَلَقْنَاكُمْ وَفِيهَا نُعِيدُكُمْ وَمِنْهَا نُخْرِجُكُمْإِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاکُمْ (الحجرات۱۳)»


همانا گرامی ترین شما در نزد خدا با تقواترین شماست.

فواید قاشق آهنی یا حسوم

جی سبک – قاشق آهنی یا “حسوم” قاشق بزرگ فلزی است که سرشار از آهن بوده و وقتی با آن اقدام به پخت غذا می کنید ، در هنگام هم زدن یون آهن از آن خارج شده و در غذا پخش می شود و شما می توانید با مصرف آن غذا آهن بدن خود را تامین نمایید.
امروزه یکی از قطره هایی که از طریق پزشکان، خوراندن آن به کودکان تجویز و تاکید می شود، قطره مولکول  آهن است،  قطره ای خوراکی که بعد از خوراندن آن به کودکان اثر آن به سختی از روی قاشق پاک می شود و دندانهای کودکان را به شدت سیاه می کند، جالب است بدانید این ماده سیاه آنچنان قدرتمند است که در عرض ۱۰دقیقه وارد DNA کودکان شما می شود، وجالب تر این است که بدانید بدن انسان به یون آهن نیاز دارد نه مولکول آهن! یون آهن برخلاف مولکول آهن،  وزن ندارد! برای تامین یون آهن، کافی است در ظرفی که در آن غذا پخته می شود، آهنی گذاشته شود که داخل کوره برده شده و چکش کاری شده است، چنین آهنی در تماس با آب گرم،  یون آزاد می کند و آهن بدن شما و فرزندانتان را تامین می کند پس نیازی به خوراندن مولکول آهن با اعمال شاقه نیست.

در برخی شهرهای شمالی در پخت فسنجون از نعل اسب استفاده میکنند.

فواید قاشق آهنی یا حسوم (1)

شما می توانید بجای استفاده از قرص های آهن که عموما برای بدن دچار مشکل می شوند از حسوم استفاده نمایید.
راه سلامت نیز به شما توصیه می کند برای تامین آهن بدن خود و کودکانتان از قاشق آهنی یا همان “حسوم” استفاده نمایید.بسم الله الرحمن الرحیم ، سرهندی هستم مدیر سایت جنبش مردمی احیای سبک زندگی اسلامی ، هدف ما از گردآوری این سایت الگو گیری از بزرگان اسلام و ترویج زندگی سالم است.


یک نظر برای “فواید قاشق آهنی یا حسوم

  1. محمد قاسمی

    با این اراجیف طب ایرانی رو نابود کردید
    در حالیکه استفاده از انگشتر آهنی در اسلام به شدت نهی شده اونوقت شما میگید آهن آزاد شده از آهن رو میل کنید
    اگر سوادش رو ندارید بذارید کنار آبرمون رفت

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *