هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

زندگینامه شهید محسن جوزدانی

جی سبک ، هنگامی که پیکر مطهر شهید محسن جوزدانی  را به همراه دیگر شهدا به سردخانه آوردند، خانواده و دوستان برای وداع به دیدن پیکر مطهرش رفتند. مادر شهید گفت: او به پای من خیلی زحمت کشیده و علی رغم سن کمش نان آور من بوده است. من می خواهم دست کارگری او را ببوسم. وقتی خواست دست او را ببوسد، ناگهان همه متوجه شدند که شهیدشان دست در بدن ندارد و آنگاه همگی به یاد مظلومیت حضرت ابوالفضل (ع) گریستند.

زندگینامه شهید محسن جوزدانی
در خانواده ای مذهبی و مستضعف در شهر رهنان دیده به جهان گشود و با توجه به اینکه پدرش دچار بیماری روحی گردیده بود از همان اوان کودکی از محبت پدری محروم گردید و با واژه فقر و تنگدستی از همان ابتدا آشنا شد.اما با همت بلندی که داشت، آنگاه که هم سن و سال های خودش به درس و مدرسه و بازی مشغول بودند از تمام این ها چشم پوشید و به کار کفاشی روی آورد و نان آور خانه شد. دوران نوجوانی وی، مصادف با پیروزی انقلاب اسلامی شد و علی رغم سن کمش در تظاهرات و فعالت های فرهنگی و بسیج محل حضوری فعال داشت. سرانجام با اصرار و دست بردن در شناسنامه اش توانست به عضویت لشکر امام حسین (ع) در آید و در عملیات هایی چون رمضان و محرم شرکت نماید و سرانجام در ۱۵ ماه مبارک رمضان در عملیات والفجر ۲ به شهادت رسید.

خصوصیات اخلاقی آن شهید
بسیار مهربان و خوش اخلاق بود. یادم هست روزی با چند نفر نشسته بودیم و صحبت می کردیم گفت: شما که دارید غیبت می کنید باید بدانید اگر آن طرف را راضی نکنید هرگز راحت نخواهید بود. بسیار در احکام الهی مقید بود، تا نماز را در مسجد نمی خواند به خانه نمی آمد.

وصیت نامه شهید محسن جوزدانی
آنچه انقلاب را در راه صحیح اسلام قرار می دهد وجود رهبری است. سعی خود را جهت قطع وابستگی به این دنیایی که محل ماندن نیست قرار دهید. اختیار همه ی اعضای خود خصوصاً زبانتان را داشته باشید و در جهت رضای خدا به کار اندازید که اجرتان در آخرت، همنشینی با شهدا و صالحین است. دِین خود را نسبت به شهدا و خانواده ی شهدا ادا نمایید.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهدای شهر رهنان

image_pdfخروجی PDFimage_printچاپ


سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


2 نظر برای “زندگینامه شهید محسن جوزدانی

 1. فرهادی

  http://alef.ir/vdcbz0b5.rhb80piuur.html?21667
  سلام
  سایت بالا را ببینید
  اطلاعیه بنیاد حفظ آثار درباره تصاویر پیکر شهید جوزدانی + عکس
  تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۶ ساعت ۰۹:۲۲
  بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس درباره شایعات مربوط به پیکر شهید جوزدانی اطلاعیه ای منتشر کرد.به گزارش الف، در این اطلاعیه آمده است: گرچه در مواردي پيكرهاي طيبه شهداء پس از گذشت سال‌ها از زمان شهادت آنان، به صورت كامل و يا بخش‌هايي از آن سالم يافت شده و دلايل آن نيز در فرهنگ و معارف اسلامي ما تبيين گرديده است؛ اما تصاويري كه هم‌اكنون از شهيد جوزداني به عنوان شهيد داراي پيكر سالم پخش شده و مي‌شود از تصاوير تهيه‌شده در ايام دفاع مقدس است كه بلافاصله پس از شهادت فرد، مراسم تشييع و تدفين وي انجام شده است؛ بنابراين فيلم پخش‌شده، هيچ ارتباطي به تفحص‌هاي اخير در مناطق عملياتي ندارد و انتساب اين فيلم به عنوان شهيد تفحص‌شده تكذيب مي‌گردد. بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس در مورد پيكر مطهر يكي از شهداي دفاع مقدس اطلاعيه صادر كرد. در اين اطلاعيه آمده است: اخيرا، عده‌اي با توسل به روشي غيرمرسوم، مبادرت به ارسال تصوير يكي از شهيدان دفاع مقدس (علي جوزداني) از طريق بلوتوث به تلفن همراه مردم نموده و اين‌گونه تبليغ مي‌نمايند كه اين شهيد در خلال عمليات جست‌وجو و اخيرا پيدا شده است و از آن‌جايي كه در تصاوير منتشره، پيكر شهيد سالم نشان داده مي‌شود، در بين مردم اين‌گونه تبليغ نموده‌اند كه سالم ‌ماندن پيكر اين شهيد پس از سال‌ها به عنوان كرامتي از كرامات شهيدان است بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ضمن پذيرفتن كرامت همه شهيدان اسرافراز، به اطلاع عموم هم‌وطنان عزيز به ويژه جوانان فهيم مي‌رساند:اگرچه در مواردي پيكرهاي طيبه شهداء پس از گذشت سال‌ها از زمان شهادت آنان، به صورت كامل و يا بخش‌هايي از آن سالم يافت شده و دلايل آن نيز در فرهنگ و معارف اسلامي ما تبيين گرديده است؛ اما تصاويري كه هم‌اكنون از شهيد جوزداني به عنوان شهيد داراي پيكر سالم پخش شده و مي‌شود از تصاوير تهيه‌شده در ايام دفاع مقدس است كه بلافاصله پس از شهادت فرد، مراسم تشييع و تدفين وي انجام شده است؛ بنابراين فيلم پخش‌شده، هيچ ارتباطي به تفحص‌هاي اخير در مناطق عملياتي ندارد و انتساب اين فيلم به عنوان شهيد تفحص‌شده تكذيب مي‌گردد و از كساني كه مبادرت به چنين اعمالي مي‌نمايند درخواست مي‌شود:براي اثبات كرامات و حقايق معنوي شهيدان كه در صحت آن نيز هيچ‌گونه ترديدي نداريم، به چنين روش‌هاي ناپسندي متوسل نگردند كه آثار آن زودگذر و معكوس خواهد.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *