هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

زندگینامه شهید سید محمد محمد نژاد

جی سبک ، بسم الله الرحمن الرحیم ، پاسدار رشيد اسلام شهيد سيد محمد محمد نژاد در سال ۱۳۳۸ در خانواده اي محروم و ستم کشيده در يکي از محلات شهرستان رشت ديده به جهان گشود . با سپري کردن دوران طفوليت پا به مدرسه گذاشت و در مدارس رشت تحصيلاتش را سپري کرد .

تحصيلات دبيرستان وي با آغاز حرکت يکپارچه و کوبنده مردم عليه سرنگوني رژيم منهوس پهلوي همراه شد و سيد نيز يکصدا و هماهنگ با ملت به پيش رفت حرکت نويني در زندگيش پديدار گشت . وي که در طي اين مدت به ماهيت کثيف رژيم طاغوت و وابسته به شرق و غرب پي برده بود عاشقانه و همدوش با ميليونها انسان آزاده ايران فرياد مرگ بر شاه و مرگ بر آمريکا و … سر داد و در تظاهرات و فعاليتها ها خواهان استقلال و آزادي و جمهوري اسلامي بود از اين رو ماموران شاه او را شناسائي و به منزل ايشان هجوم بردند و او را بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند . اما در عزم و اراده سيدمحمد خللي وارد نيامد و در رسيدن اهداف الهي خود استوار و ثابت قدم در توزيع اعلاميه هاي حضرت امام خميني (رض) و نصب پوسترهاي امام در سطح شهر بسيار تلاش نمود .

حاجیه خانم آفاق نصیری مادر شهید محمد محمد نژاد فریدونکناری گفت : ” تصمیم گرفتم با دستانم پسرم را غسل دهم ” موضوع را با مسئولین در میان گذاشتم ، گفتند : شهید که در خط مقدم و حمله به شهادت رسیده غسل ندارد … گفتم : ” دوست دارم این کار را انجام دهم … ” به من اجازه دادند پسرم را غسل کنم
باپيروزي انقلاب شکوهمند اسلامي به رهبري زعيم عاليقدر حضرت امام خميني (رض)سيد محمد با قلبي سرشار از شوق خدمت به محرومين و مستضعفين تلاش و همکاري وسيعي را به کمک برادران انجمن اسلامي در جهت رفع مايحتاج مردم و همچنين تقسيم ارزاق عمومي انجام داد و به سبب صداقت و پشتکاري که داشت، پس از مدتي بعنوان مسئول توزيع گوشت مرغ در سطح استان برگزيده شد و مدتي در اين راستا سعي تلاش نمود . اما اين گونه فعاليتها نتوانست روح بزرگ و متعالي او را سيراب کند ، لذا با تشکيل سپاه شهرستان رشت به جمع سبزجامگان ، جان بر کف بر خواسته از متن انقلاب اسلامي پيوست ، بلکه بتواند در اين تشکيلات ، خدمات سازمان يافته و ارزنده اي به نظام مقدس جمهوري اسلامي کرده باشد .

ايشان مدتي مسئوليت آموزش بسيجيان پادگان المهدي چالوس را متقبل شد. و پس از مدتي به سپاه رشت برگشت و در يگان حفاظت به حفاظت و صيانت مسئولين شهرش مشغول گرديد .

وي که غرق در درياي محبت و عشق به حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام مي سوخت، راهي جبهه هاي نبرد با دشمنان اسلام و قرآن شد و پس از چند مرحله اعزام به جبهه در سال ۱۳۶۴ بمدت يکسال بعنوان مسئول واحد تدارکات سپاه پاسداران شهرستان بندر انزلي مشغول به خدمت شد .

سيد محمد در سال ۱۳۶۵ با وجودئکه داراي چهار فرزند بود اما نتوانست در شهر بماند و با همه علاقه و عشقي که به خانواده و فرزندانش داشت ولي راهي مناطق غرب کشور شد تا بتواند به کمک ديگر همرزمانش امنيت و آسايش و سربلندي و عزت را به مردم ايران اسلامي هديه نمايد ، لذا سيد محمد محمد نژاد ، بعنوان جانشين تدارکات لجستيک لشکر ۱۶ قدس گيلان مشغول به خدمتگزاري شد. وي که عظمت شکوه حماسه مولايش حضرت امام حسین (ع) را در صحراي کربلا درک کرده بود ، در کربلاي ايران به نداي رهبر انقلاب حضرت امام خميني (رض) لبيک گفت و با نثار خون خود حماسه اي جاويد رقم زد و در شب دهم شهريور سال ۶۵ در عمليات کربلاي ۲، با ايثار جان خويش چون ستاره اي درخشيد و به قافله شهداي اسلام پيوست.

یادی که در دلها هرکزنمی میرد ، یاد شهیدان است…سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *