هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

زنانی که مرد شده اند یا مردانی که زن شده اند؟

جی سبک – بسم الله الرحمن الرحیم -با عرض سلام این روز ها تصاویری در جامعه مشاهده می شود که چندان خوش آیند نیست ، گویا این روز ها نقش مرد و زن عوض شده است و هیچکدام وظایف خود را بدرستی انجام نمیدهند ، مردان درون خانه یا مشغول بازی های کار شده غربی هستند، یا در حال شرکت در شبکه های اجتماعی بیشتر از نیمی از روز این افراد در شبکه های اجتماعی به هدر میرود البته قابل ذکر است این آمار در خانم ها نیز کمتر از آن نیست به آمار ذیل توجه کنید :

social webs

بر اساس گزارش، حدود ۲۹ درصد کابران شبکه های اجتماعی مجازی از شبکه های اینترنتی غیربومی نظیر فیس بوک، یاهو ۳۶۰، تویتر و نت لاگ استفاده می نمایند.
داده های نخستین بررسی فراگیر در میان اعضای بزرگترین شبکه اجتماعی بومی حاکی از آن است که دانشجویان با فراوانی ۴۱ درصد بیشترین میزان استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی را به خود اختصاص داده و در رده بعد کارمندان با فراوانی ۳۲ درصد قرار دارند!

همچنین ۵۵ درصد مردان و ۵۴ درصد زنان اذعان کرده اند که بیشترین وقت خود در مقایسه با سایر فعالیتهای روزمره سایبری را به استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی اختصاص می دهند.

خب پس با این اوصاف نیمی از زندگی جوانان ما را شبکه های اجتماعی فرا گرفته است نیمی از وقت با ارزش جوانان ما بر سر تفریحی به اصطلاح سالم و ارتباط با دنیای بیرون تلف می شود!

به تصاویر زیر نگاه کنید ، و تفاوت شخصیت ها را ببینید کدامیک از تصاویر بهتر هستند؟ کدام زننده؟ کدام درد است و کدام به درمان نزدیک تر ؟

shabnamnews1432195897043910_940

0255b9cc76215cb1ab827179a133b343

IMG19322501

IMG13460232

اکثریت رده های شغلی مربوط به خانم ها می باشد و مرد خانه بیکار در جستجوی شغل است ، زمانی که مرد زن شود و زن مرد باید ترسید ، متاسفانه امروزه جامعه دچار همین اتفاق بحرانی و خطرناک است ، حال ببینیم چقدر ما به اسلام نزدیک هستیم :

یسشیش
ویژگی های یک مرد خوب از دید اسلام :

۱- با تقوا باشد.

۲٫عفیف و دارای تمکن مالی باشد.

۳- امانتدار باشد.

۴- خوش اخلاق باشد و …

110880_orig

ویژگی های یک زن خوب از دید اسلام :

۱- فرزند آور باشد.

۲- بسیار مهربان باشد.

۳- در اوج پاکدامنی قرار داشته باشد.

۴- عزیز در فامیل باشد.

۵- صبور و فروتن باشد.

۶- زینتگر خود برای شوهر

۷- خود نگهدار در برابر نامحرم

۸- حرف شنوایی از شوهر

۹- فرمانبرداری از همسر

۱۰- کاملا در اختیار شوهر (برطرف سازی نیاز های یکدیگر) و …

خب با این اوصاف چند درصد ما به زن و مردی که اسلام به آن اشاره کرده است نزدیک هستیم؟ فاصله به نظر دور می رسد و متاسفانه هر روز دور تر نیز می رود ، جایگاه مرد و زن امروزه در خطر است و باید فکری به حال آن بکنیم و از همه مهمتر باید تصمیم بگیریم خودمان باشیم نه چیزی که از ما می خواهند باشیم!

ادامه دارد …

IMG10105677muslim-couple

به سخنرانی استاد حسن ازغدی گوش فرا دهید :

الهم عجل لولیک الفرج

زنانی که مرد شده اند یا مردانی که زن شده اند؟

زنانی که مرد شده اند یا مردانی که زن شده اند؟

image_pdfخروجی PDFimage_printچاپ


سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


یک نظر برای “زنانی که مرد شده اند یا مردانی که زن شده اند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *