هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

رابطه دندان با مزاج

جی سبک – علت خرابی دندانها، عدم نیاز به دندان می باشد، دندانی که از آن کار نکشند، زود خراب می شود، یعنی بچه هایی که غذا را خوب نجوند و با هر لقمه غذا ، آب می خورند، زودتر از زمان عادی دندان هایشان خراب می شود.
پس اگر می خواهید دندان های خود و فرزندانتان سالم بماند، آب را از سفره ها حذف کنید و با عجله خوردن را از عادت آنها عوض کنید. و به انها یاد دهید زیاد غذا بجوند.

دندان سیاه از بخارات سودا می باشد.

دندان سیاه
و دندان زرد از بخارات صفرا می باشد.

دندان زرد
پس در این حالت باید سوء مزاج برطرف شود.

رابطه دندان با مزاج

رابطه دندان با مزاجسلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


20 نظر برای “رابطه دندان با مزاج

 1. بهنام

  در بعضی از بیماران ما علی رغم بهداشت خوب دهان شیوع پوسیدگی بالاست. آیا در مزاجهای مختلف پوسیدگی دندانها هم متنوع است؟ منظورم اینه که در کدوم طبع و مزاج پوسیدگی بیشتر دیده میشه؟

  پاسخ
  1. فرشاد سرهندی نویسنده

   با سلام ، در مزاج های مختلف متفاوت است و بستگی به مصرف غذا دارد مثال :
   نوشیدن مکرر چای باعث سیاه شدن دندان می شود و با بالا رفتن سودا پوسیدگی دندان بالا می رود.
   همچنین صفرا نیز باعث زرد شدن دندان و پوسیدگی آن بعد از مدتی می شود.
   در کل هرچه مزاج بسمت سودا و صفرا برود پوسیدگی دندان افزایش می یابد بنابراین برای سلامت بیشتر دندان و لثه پیشنهاد میشود از نمک سالم ، باروت مخصوص تنظیف دندان ، چون درخت زیتون ، دهان شویه طبیعی استفاده کرد.

   پاسخ
  1. فرشاد سرهندی نویسنده

   بله ، هرچه مزاج بسمت سودا و صفرا برود پوسیدگی بیشتر میشود بخاطر اینکه ضعف دندان بیشتر شده و در نتیجه ضعیف تر میشود. برای درمان بیماران باید سعی کرد که خصوصا سودا کم شود …

   پاسخ
  1. فرشاد سرهندی نویسنده

   بله با مصرف غذای سالم میتوانند مزاج خود را تحت کنترل در آورند مثلا عادت خوردن چای باعث افزایش سودا شده و متاسفانه سرطان زاست درحالی که ما رعایت نمیکنیم ، کم مصرف کردن سردیجات باعث قوی شدن استخوان ها شده و در نتیجه فرد قوی تر میشود و به راحتی مریض یا اذیت نمی شود ، (سردیجات چون ، ماست ، دوغ ، خیار و گوجه و پنیر و امثال این) باعث سرد شدن مزاج و مشکلاتی از این قبیل میشود و باید سعی کرد مزاج را تحت کنترل در آورد مثلا شخصی که مزاج خیلی سردی دارد باید از سردیجات پرهیز کند و کسی که گرمتر است سعی کند گرمی خود را به تعادل برساند.

   پاسخ
 2. رجب زاده

  با سلام و احترام. لطفا در مورد بیماری پمفیگوس راهکار ارایه دهید . از خوردن پردنیزولون و آزارم خسته شدم .

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *