رابطه دندان با مزاج

جی سبک – علت خرابی دندانها، عدم نیاز به دندان می باشد، دندانی که از آن کار نکشند، زود خراب می شود، یعنی بچه هایی که غذا را خوب نجوند و با هر لقمه غذا ، آب می خورند، زودتر از زمان عادی دندان هایشان خراب می شود.
پس اگر می خواهید دندان های خود و فرزندانتان سالم بماند، آب را از سفره ها حذف کنید و با عجله خوردن را از عادت آنها عوض کنید. و به انها یاد دهید زیاد غذا بجوند.

دندان سیاه از بخارات سودا می باشد.

دندان سیاه
و دندان زرد از بخارات صفرا می باشد.

دندان زرد
پس در این حالت باید سوء مزاج برطرف شود.

رابطه دندان با مزاج

رابطه دندان با مزاج

۶ بار پسندیده شد.

فرشاد سرهندی

بسم الله الرحمن الرحیم ، سرهندی هستم مدیر سایت جنبش مردمی احیای سبک زندگی اسلامی ، هدف ما از گردآوری این سایت الگو گیری از بزرگان اسلام و ترویج زندگی سالم است.

سایر پست ها - وب سایت

دنبال کنید
توييترفيسبوکلينکد اينکلوبGoogle Plusفيس نماتلگراماينستاگرامآپاراتفيليمو

رابطه دندان با مزاج

| بیداری اندیشه |

10 دیدگاه

شما میتوانید از علائم یاهو « :) :( :D » برای ساخت شکلک استفاده نمایید.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • بهنام
  پاسخ

  در بعضی از بیماران ما علی رغم بهداشت خوب دهان شیوع پوسیدگی بالاست. آیا در مزاجهای مختلف پوسیدگی دندانها هم متنوع است؟ منظورم اینه که در کدوم طبع و مزاج پوسیدگی بیشتر دیده میشه؟

  0

  • فرشاد سرهندی
   پاسخ

   با سلام ، در مزاج های مختلف متفاوت است و بستگی به مصرف غذا دارد مثال :
   نوشیدن مکرر چای باعث سیاه شدن دندان می شود و با بالا رفتن سودا پوسیدگی دندان بالا می رود.
   همچنین صفرا نیز باعث زرد شدن دندان و پوسیدگی آن بعد از مدتی می شود.
   در کل هرچه مزاج بسمت سودا و صفرا برود پوسیدگی دندان افزایش می یابد بنابراین برای سلامت بیشتر دندان و لثه پیشنهاد میشود از نمک سالم ، باروت مخصوص تنظیف دندان ، چون درخت زیتون ، دهان شویه طبیعی استفاده کرد.

   0

  • فرشاد سرهندی
   پاسخ

   بله ، هرچه مزاج بسمت سودا و صفرا برود پوسیدگی بیشتر میشود بخاطر اینکه ضعف دندان بیشتر شده و در نتیجه ضعیف تر میشود. برای درمان بیماران باید سعی کرد که خصوصا سودا کم شود …

   0

  • فرشاد سرهندی
   پاسخ

   بله با مصرف غذای سالم میتوانند مزاج خود را تحت کنترل در آورند مثلا عادت خوردن چای باعث افزایش سودا شده و متاسفانه سرطان زاست درحالی که ما رعایت نمیکنیم ، کم مصرف کردن سردیجات باعث قوی شدن استخوان ها شده و در نتیجه فرد قوی تر میشود و به راحتی مریض یا اذیت نمی شود ، (سردیجات چون ، ماست ، دوغ ، خیار و گوجه و پنیر و امثال این) باعث سرد شدن مزاج و مشکلاتی از این قبیل میشود و باید سعی کرد مزاج را تحت کنترل در آورد مثلا شخصی که مزاج خیلی سردی دارد باید از سردیجات پرهیز کند و کسی که گرمتر است سعی کند گرمی خود را به تعادل برساند.

   0