هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

به این دلایل همراه غذا سبزی بخورید

جی سبک – درباره ويژگي‌هاي «سبزي خوردن» بايد گفت، اين گروه از مواد غذايي منبع خوب ويتامين‌هاي محلول در آب به‌خصوص ويتامين c هستند و از نظر فيبر هم بسيار غني‌اند. اما يکي از بهترين منافع خوردن سبزي همراه غذا اين است که سبزي زمان عبور ماده غذايي را در طول لوله گوارش کوتاه‌تر مي‌کند که اين کار دو فايده دارد:

  • يکي اينکه بيماري آزاردهنده يبوست را درمان مي‌کند
  • اگر فرض کنيم در موادغذايي روزانه ما مقاديري مواد سرطان‌زا و آزاردهنده وجود دارد، اين مواد آثار‌شان را در روده اعمال مي‌کنند، پس هر چه زمان عبور غذا در لوله گوارش‌مان کوتاه‌تر باشد، احتمال جذب اين مواد مضر هم کمتر خواهد شد.در ضمن، مزيت ديگر مصرف سبزي خوردن با غذا، ايجاد حس سيري با محتواي کالري پايين است چون سبزي همراه با غذا حجمي‌ از معده را اشغال مي‌کند و اجازه نمي‌دهد که آن حجم از معده با غذا پر شود، در نتيجه کالري کمتري به بدن مي‌رسد…

خوردن سبزي همراه با غذا زمان عبور ماده غذايي را در طول لوله گوارش کوتاه‌تر مي‌کند و باعث میشود بيماري آزاردهنده يبوست درمان شود.و سرعت هضم غذا راسریعتر میکند.

1416095113442876

در هنگام مصرف سبزی به نکات زیر توجه نمایید
شستشو و آب‌کشي سبزي بسيار مهم است و اگر درست انجام نشود، مي‌تواند به آلودگي‌هاي ميکروبي منجر شود.

ممکن است به دليل شرايط نامناسب کاشت، سبزي‌ها به انواع باکتري و انگل آلوده باشند. باکتري‌ها را مي‌شود با شستشو با محلول‌هاي آنتي‌ باکتريال از بين برد ولي در مورد انگل‌ها که بسيار مقاوم‌اند، نمي‌شود کار زيادي انجام داد.

مصرف سبزی همراه غذا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *