هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

دروغی که موجب چاقی و بدفرمی بدن می شود

جی سبک – متاسفانه برخی روایات در بین ما دست بدست می شود هیچگونه جنبه مفیدی که ندارد بلکه برای سلامتی و بدن مضر است و در این مطلب به چند نمونه از این روایات می پردازیم و نحوه صحیح خوردن غذا و دوری از چاقی و بدفرمی بدن نیز شرح داده شده است.

صبحانه رو خودت بخور ، ناهارو با دوستت ، شامو بده دشمنت!!! پیامبر اکرم ص!!!!
در منابع روایی معتبر همچین حدیثی یافت نمیشود!!
امام صادق ع : صبحانه بخور و شام بخور و بین ان دو چیزی نخور که موجب تباهی تن است. مگر نشنیده ای که خداوند می فرماید :ولهم رزقهم فیها بکره و عشیا ( مریم،۶۲)
و آنان صبحگاهان وشامگاهان روزی ویژه خود را دارند.

شبیه این حدیث از زبان پیامبر ص و دیگر معصومین هم بسیار یافت میشود!
البته در رساله ذهبیه امام رضا ع که در باب سلامتی اورده شده،  ایشان فرمودند میتوان به صورت یک روز در میان به این صورت غذا خورد:روز اول صبحانه و شام،  روز دوم فقط ناهار!!!!
چگونه غذا بخوریم که از چاقی و بدفرمی در امان باشیم؟

 • وعده غذایی صبحانه باید کامل و عذاهایی با مزاج گرم باشد مثل ارده شیره، هفته ای یکبار تخم مرغ با روغن حیوانی، عسل و روغن حیوانی  ، شیر باعسل، مرباهای میوه های مقوی مثل سیب،گلابی،انجیر،به و… که البته باعسل یاشکر سرخ تهیه شود نه شکر سفید! و حتی غذاهای پختنی گرم مزاج!
  چراکه غذای صبح سوخت بدن راتامین خواهد کرد.

دروغی که موجب چاقی و بدفرمی بدن می شود (2)

 • وعده غذایی ناهار باید به طور کامل حذف شود.ضعف ها و گرسنگی های ابتدایی کاملا کاذب است و با خوردن مقداری اب گرم و شیره انگور یا عسل داخل ان برطرف میشود و علت این ضعف ریزش سودا به داخل معده است! وعده ناهار به شدت سودا ساز بوده و علت بسیاری از بیماریها و مشکلات عصبی است.قابل توجه است که هم اکنون در بسیاری از کشورها مثل کشورهای اروپایی این حدیث پیامبر مابه درستی رعایت میشود!
  خوب است بدانیم حذف نهار مجالی نیکو و فرصتی استثنایی برای قوه مدبره بدن (طبیعت) ایجاد میکند که دقیقا همانند بخش بازیافت زباله شهرداری عمل کند و غذاها و اخلاط اضافی در بدن را استفاده یا خارج نماید و با خروج این اخلاط فاسد یا اضافی، بدن را هر لحظه بیشتر به سلامتی سوق دهد!
 • وعده غذایی شام بسیار واجب است و نخوردن ان و گرسنه خابیدن مستوجب بسیاری بیماریهاست. مخصوصا برای کهنسالان! در روایات گوناگون خوردن شام موجب نیرومندی بدن،خواب ارام،بوی خوش دهان است و واگذاردن ان موجب ویرانی تن و پیری زود رس است.
  خوب است بدانیم وعده شام باعث ساخت بدن است! البته خوب است شام زود تر وسبکتر خورده شود.

  این روش برای لاغری مجرب است البته برای صاحبان مزاج بلغم تدابیر دیگری هم لازم است.!!!

  میتوان برای میان وعده صبحانه تا شام کمی از میوه جات تازه یا خشک یا شربت های سنتی استفاده کرد…

گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی امیدوار است همیشه سالم و تندرست باشید ، الهم عجل لولیک الفرج

 سلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *