هَلْ مِنْ خَالِقٍ غَیْرُ اللَّهِ (فاطر/٣)

آیا آفریننده ای غیر از خدا هم هست ؟

توصیه محیط زیستی نتانیاهو به مردم ایران

حضرت ابوالفضل و آب در جامعه امروز

جی سبک ، بسم الله الحمن الرحیم ، کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا (همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست) بارها این جمله را شنیدیم و آن را پشت سر گذاشتیم، پذیرفتیم و پشت سر گذاشتیم قرار نیست در این مطلب بحث را طولانی کنم به مسائل اصلی میپردازم :

جریان حضرت ابوالفضل و آب

امام حسین (ع) از آن حضرت خواست تا برای اطفال آب بیاورد. حضرت عباس (ع) مشک را برداشت، سوار بر اسب شد و به طرف شطّ فرات حرکت نمود. چهار هزار نفر او را احاطه کرده و از هر طرف به او تیراندازی نمودند. ولی حضرت توجهی نکرد و دشمن را به تنهایی از کنار شط دور زد. با آرامش تمام کنار نهر فرود آمد. دست برد و مشتی آب برداشت، چون خواست بیاشامد (چون شدیداً تشنه بود) به یاد تشنگی امام حسین (ع) و اطفال و عیالات حضرت افتاد، آب را بر روی آب ریخت.

جریان نتانیاهو و توصیه اون به ایران

نتانیاهو : میخواهم به تعداد بیشماری از مردم ایران کمک کنم!اسرائیل تقریبا ۹۰ درصد از فاضلاب های خود را تصفیه و بازیافت می کند.

مقصر خود ما هستیم که این مردک با این اراجیف ایران را تحقیر میکند، کشور ایران پر از منابع طبیعی و زیست محیطی است و اگر تن به کار ندهیم و همیشه منتظر این باشیم که بقیه کاری برایمان بکنند محکوم به نابودی هستیم! پیشبینی شده در سال ۲۰۲۵ شروع فاجعه آب است و خیلی از کشور ها دچار این مشکل میشوند و با این علم که چندسال بیشتر فرصت نداریم آیا ما نمیتوانیم با اختراع وسیله ای که بتواند آب تولید کند، از فاضلاب های طبیعی بهره برداری کند خدمتی به مردم خودمان بکنیم؟ به تشنه های آینده، به فرزندان و طفلان تشنه! چقدر این جمله آشناست، یاد حضرت ابوالفضل افتادم…

حال به جمله کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا (همه روزها عاشورا و همه زمین‌ها کربلاست) پس هرکس حسینی هست دست به کار شود و بزودی ببینیم که کشور ما به خودکفایی آب رسیده و از منابع طبیعی با استفاده از سلول های خورشیدی ، هوا ، باد و … به آب دست پیدا می کند. الهم عجل لولیک الفرجسلام، سرهندی هستم مدیر سایت گروه جنبش مردمی سبک زندگی اسلامی ، هدف از این سایت الگو گیری از سبک زندگی ائمه و بزرگان اسلام و ترویج سبک زندگی سالم در بین مردم می باشد.


12 نظر برای “حضرت ابوالفضل و آب در جامعه امروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *